Читај ми!

Спартак за поен ближи АБА лиги, Војводина има чему да се нада

Кошаркаши Спартака из Суботице савладали су Војводину у гостима резултатом 74:73 у првом мечу финалне серије АБА 2 лиге.

Спартак је на тај начин стекао минималну предност пред другу утакмицу која се игра у Суботици.

Били су бољи Суботичани током већег дела сусрета и већ након прве четвртине су имали седам поена предности.

У наставку су без већих проблема гости одржавали предност, док се Војводина трудила да ухвати прикључак и не дозволи убедљив пораз.

Последњу деоницу је међутим обележила серија Војводине која је на три минута до краја успела да дође и до изједначења, али је Спартак у завршници, коју је обележило доста промашаја, био мирнији и успео да стекне поен предности пред реванш.

Најефикаснији играч меча био је Петар Ракићевић са 19 поена.

Спартак је предводио Лука церовина са 13 поена.

Други меч на програму је 16.05. од 19.00 часова, а победника ће одлучити боља збирна кош разлика.